Skip to main content
 • Przelew natychmiastowy - Express Elixir

  Przelew natychmiastowy - Express Elixir

  Chcesz natychmiast przekazać pieniądze bliskiej osobie, firmie lub instytucji? Zależy Ci na szybkim uregulowaniu zaległych opłat lub uniknięciu opóźnienia w spłacie raty kredytu bądź karty kredytowej?

  Teraz, dzięki przelewom natychmiastowym Express ELIXIR, jest to możliwe.

  Express ELIXIR to przelew natychmiastowy – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy.

  Klienci Banku Spółdzielczego w Gliwicach mogą korzystać z systemu Express ELIXIR Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. i w ciągu zaledwie kilku sekund przelewać pieniądze ze swojego rachunku na dowolny rachunek banku, który jest uczestnikiem systemu.

  Express ELIXIR to

  dostępność – przelew natychmiastowy Express ELIXIR jest dostępny we wszystkich placówkach naszego Banku oraz w systemie bankowości internetowej
  szybkość – przelew Express ELIXIR wykonywany jest natychmiastowo – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy
  bezpieczeństwo – Express ELIXIR obsługuje Krajowa Izba Rozliczeniowa, instytucja, która od ponad dwudziestu lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce
  Więcej informacji o systemie Express ELIXIR dowiesz się na www.expresselixir.pl

  Przydatne informacje

  Jak wysłać EXPRESS ELIXIR

  Przelew natychmiastowy Express ELIXIR możesz zlecić dokładnie tak samo, jak standardowy.

  Nie musisz instalować żadnej aplikacji ani nigdzie się rejestrować.

  Jedynym warunkiem jest dostępność usługi w banku odbiorcy.

  TUTAJ SPRAWDZISZ BANKI DOSTĘPNE W USŁUDZE.

  Aby wykonać przelew natychmiastowy, wystarczy zalogować się do systemu bankowości elektronicznej i wybrać odpowiednią opcję lub zlecić przelew w placówce. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze trafiają do odbiorcy w ciągu kilku sekund.

  Kwota pojedynczego przelewu natychmiastowego może wynieść nie więcej niż 20.000,00 zł, jednak takich przelewów możesz zlecić kilka.

  Zlecenia realizowane są na rachunki w innych bankach krajowych wyłącznie w PLN.

  Przelewy składane w placówkach Banku przyjmowane i realizowane są w godzinach pracy Banku, przelewy składane poprzez kanał bankowości elektronicznej przyjmowane i realizowane są przez 24h/dobę, z zastrzeżeniem, iż rachunek bankowy Odbiorcy prowadzony jest przez bank, który przystąpił do systemu realizacji dyspozycji w trybie natychmiastowym oraz jest dostępny w systemie w chwili składania zlecenia płatniczego. Dyspozycja przelewu Express Elixir nie może być złożona z przyszłą datą realizacji.

  Ile kosztuje przelew Express ELIXIR

  Opłata za przelew Express Elixir wynosi:

  w przypadku klientów indywidualnych

  • w kanale IB – 5,00 złotych
  • podczas obsługi w Banku – 10,00 złotych

  w przypadku klientów firmowych

  • w kanale IB, IBF – 10,00 złotych
  • podczas obsługi w Banku – 20,00 złotych

  prowizja pobierana od różnych wpłat, dokonywanych na rachunki w innych bankach (wpłaty obce dla ludności)  – 2% od kwoty, nie mniej niż 20,00 zł i nie więcej niż 200,00 zł.

   

  Kiedy warto korzystać

  Z Express ELIXIR możesz szybko i bezpiecznie wykonać przelew na konto w innym banku.

  To praktyczne rozwiązanie sprawdza się zawsze, gdy musisz błyskawicznie uregulować należności lub natychmiast wysłać komuś pieniądze. Środki trafiają na wskazany rachunek bankowy w kilka sekund od zatwierdzenia transakcji.

  Dzięki systemowi przelewów natychmiastowych Express ELIXIR szybko i wygodnie przelejesz pieniądze z banku do banku w sytuacjach, gdy liczy się czas, np.:

  • uregulowanie płatności za telefon, gaz czy inne usługi,
  • spłata raty kredytu czy karty kredytowej,
  • konieczność natychmiastowego zasilenia konta bankowego bliskiej osoby,
  • realizacja transakcji wymagających natychmiastowego przepływu środków, np. na zakup samochodu, na uregulowanie płatności za przedmiot umowy u notariusza.
  Bezpieczeństwo

  Już od wielu lat, dzięki KIR możesz bezpiecznie wykonywać przelewy między bankami w Polsce. Umożliwia to uruchomiony w 1994 roku system rozliczeniowy ELIXIR, który jest uznawany przez Narodowy Bank Polski za system płatności systemowo ważny (Systemically Important Payment System, SIPS).

  Za jego pośrednictwem realizowane są wszystkie standardowe przelewy międzybankowe w kraju. System ELIXIR przetwarza blisko 1,5 mld transakcji rocznie, co oznacza, że każdego dnia rozlicza ich średnio 6 milionów. Żadna z nich nie została dotychczas zakwestionowana. Aby ułatwić Ci szybkie przesyłanie pieniędzy, KIR w czerwcu 2012 roku uruchomił system przelewów natychmiastowych Express ELIXIR. Był to pierwszy w Polsce, a drugi w Europie (po rozwiązaniu brytyjskim), system umożliwiający dokonywanie natychmiastowych przelewów bez pośredników. Express ELIXIR pozwala na wykonanie natychmiastowego przelewu niezależnie od pory dnia czy tygodnia.

  Znajdziesz nas też tutaj

  Bank Spółdzielczy w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Dworcowa 41, tel: 32 231-72-65, 32 30-20-100, 32 30-20-196, NIP 631-01-01-649, REGON 000496521